طلا در نهایت نتوانست مرز ۱۸۰۰ دلاری را حفظ کند و در معاملات روز چهارشنبه به کانال ۱۷۰۰ دلاری سقوط کرد تا قیمت این فلز ارزشمند به پایین‌ترین سطح قیمتی خود در دو ماه اخیر سقوط کند. مانند روال هفته‌های گذشته مهم‌ترین عامل سقوط قیمت طلا، نبود عامل حمایتی قدرتمند و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکا و افزایش بازدهی اوراق خزانه‌داری در آمریکا بود. شاخص دلار آمریکا که هم در ماه ژانویه و هم در ماه فوریه روندی صعودی داشته است در روز چهارشنبه به نزدیکی مرز ۹۱ واحدی رسید. همچنین نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا با سررسید ۱۰ ساله، با رسیدن به مرز ۳/ ۱ درصدی به بالاترین حد خود از ماه فوریه گذشته رسیده است. افزایش ارزش دلار و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری و افزایش هزینه فرصت نگهداری طلا، در هفته‌های گذشته فشار بالایی به قیمت طلا وارد آورده است.

دنده معکوس قیمت خودروهمزمان با شکل‌گیری دوباره انتظارات تورمی در پی بدبینی به متغیر‌های غیراقتصادی، قیمت خودرو نیز در بهمن نسبت به دی ۱۰درصد رشد کرد. دنده معکوس قیمت خودرو در حالی است که متوسط قیمت خودرو طی سه ماه آبان تا دی، بالغ‌بر ۳۰درصد افت کرده بود.

۷ حقیقت روانشناسی که کمک می‌کند مشتری خود را بهتر بشناسیدروانشناسی تنها در مورد احساسات انسان نیست. درک رفتار آن‌ها، طبیعتشان و یافتن الگو‌های رفتاری از اهداف نهایی مطالعات روانشناسی است.

روز عجیب بازار طلا  طلا به زیر یک میلیون تومان می‌رسد؟رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت طلا امروز نوسان زیادی داشت اما از ظهر قیمت طلا و سکه ثابت ماند و تغییری نکرد. روند قیمت طلا فردا چگونه است؟

جهانگیری اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت درصندوق ETF را ابلاغ کردمعاون اول رییس جمهوری، اصلاحیه مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) را ابلاغ کرد.

پرواز عجیب بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بیتکوین در ادامه روند صعودی خود موفق به فتح قله ۱۴ هزار دلاری شد.

افزایش قیمت دلار ربطی به ترخیص اخیر کالا از گمرک نداردرییس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید آنچه که در روزهای گذشته در ترخیص کالاها از گمرک اجرایی شده، ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارد و نباید به مردم آدرس غلط داد.

جزئیات دستگیری سارق گردنبند ۸۰۰ میلیونی علی داییپس از اعلام خبر دستگیری سارق گردنبند علی دایی در زعفرانیه، رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت جزئیات بیشتری از دستگیری این سارق را اعلام کرد.

رونمایی موج اصلی چک‌های برگشتی ناشی از کرونا در ماه‎های اردیبهشت و خردادعضو انجمن اقتصاددانان ایران با اشاره به رشد چک‌های برگشتی ناشی از کرونا در سیستم بانکی کشور، گفت: به نظر می‌رسد موج‌های اصلی چک‌های برگشتی در ماه‌های اردیبهشت و خرداد پدیدار خواهند شد.

روش قیمت گذاری خودرو اعلام شد قیمت تمام شده به علاوه حداکثر ۵ درصد سودیک منبع آگاه گفت: فرمول نرخ گذاری خودرو در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار مصوب شد.

category